zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Umělecká díla můžete nakoupit výhodně v internetové aukci

28.11.2010
Obecné
Umělecká díla můžete nakoupit výhodně  v internetové aukci

8. předvánoční benefiční aukce Nadace Veronica na internetu bude zahájena
24. listopadu na internetových stránkách www.aukceproprirodu.cz. Kromě uměleckých děl věnovaných do aukce například Zdenou Höhmovou, Liborem Jarošem, Jindřichem Štreitem a dalšími známými či začínajícími výtvarníky budou mít zájemci příležitost vydražit CD s podpisem Magdaleny Kožené, patronky nadace. Internetová aukce vychází vstříc těm, kteří nemají čas či příležitost zavítat na aukci večerní nebo rádi nakupují právě na internetu.

Ve večerní benefiční aukci Nadace Veronica 22. listopadu se podařilo vydražit díla za rekordních 252 100 Kč. Výtěžek letošní aukce nadace rozdělí ve veřejném výběrovém řízení mezi menší projekty, které řeší výsadbu stromů a zeleně, obnovu školních zahrad, obnovu studánek nebo ekologickou výchovu.

Benefiční aukce uměleckých děl Nadace Veronica vznikla v roce 2003 jako spontánní snaha získat peníze na záchranu a výkup stoletého jedlobukového pralesa na Valašsku. Díky aukci se tak podařilo zachránit vzácný les v Bílých Karpatech před vykácením, vykoupením pozemků scelit rezervace Javorůvky Dobšená v Bílých Karpatech, nebo vykoupit cca 15 ha květnatých mokřadních luk na Vysočině.

Jasna Flamiková, ředitelka nadace k tomu říká: "Umělecké dílo můžou zájemci pořídit jako zajímavý vánoční dárek nebo jako výhodnou investici, která s léty nabude na ceně. "

Kontakty:
Ředitelka Nadace Veronica Jasna Flamiková, tel.: 775 120 616

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí