zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma roku - Kraj Vysočina - Neosolar

06.12.2010
Solární energie
Firma roku - Kraj Vysočina - Neosolar

Firma Neosolar prodává solární systémy a technologie zaměřené na ekologické zdroje energie. Na první místo v kraji Vysočina ji vynesly výtečné ekonomické výsledky, porota ocenila zaměření na ekologii a vlastní vývojovou a výzkumnou činnost.

Společnost byla založena v roce 2002. Zabývala se zprvu hlavně dodávkami fototermických a fotovoltaických solárních systémů. Následně rozšířila nabídku o tepelná čerpadla, klimatizační a vzduchotechnická zařízení včetně rekuperace tepelné energie.

K původně obchodně-dodavatelským aktivitám se přidala i činnost vývojová a výrobní. Mezi nejúspěšnější výrobky patří zařízení pro ohřev bazénů a jednotka sloužící k chlazení technických místností a serveroven. S tímto projektem byla nominována i do finále mezinárodní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2010.

Dnes má firma dvanáct zaměstnanců a stále rozšiřuje svoji nabídku. "Je to trochu paradoxní, ale pomohla nám hospodářská krize. Lidé totiž začali šetřit a přemýšlet o úsporách, takže začali investovat i do jiných zdrojů energie," řekl jednatel firmy Jiří Zeman.


Jiří Zeman, jednatel

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí