zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda projedná zahlazování následků hornické činnosti

07.12.2010
Geologie
Vláda projedná zahlazování následků hornické činnosti

Vláda v úterý projedná proces zahlazování ekologických škod po hornické činnosti. Podle ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) bude v příštím roce na zahlazování hornické činnosti potřeba vynaložit minimálně 2,2 miliardy korun.

"V návrhu státního rozpočtu pro rok 2011 je kvůli nezbytným úsporám v kapitole ministerstva možné na zahlazování hornické činnosti uvolnit částku ve výši 1,8 miliardy Kč," uvedl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. "Proto navrhujeme uvolnit v příštím roce částku 500 milionů Kč z výnosů prodeje privatizovaného majetku a zisků z účasti státu v obchodních společnostech na finanční zabezpečení dalších činností spojených s tímto procesem," dodal.

Při zajištění finančních prostředků bude podle ministra zahlazování následků hornické činnosti v příštím roce plynule pokračovat. "Předejdeme tím případným problémům plynoucím z přerušení kontinuity prací," dodal Kocourek.

MPO také vládě navrhuje uvolnit finanční prostředky ve výši čtyř miliard korun na řešení ekologických škod v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. "Finanční prostředky se budou čerpat s ohledem na průběžné finanční plnění již realizovaných projektů a na počet nově zasmluvněných projektů po celou dobu trvání programu, tedy do konce roku 2018," sdělil Kocourek.

Výdaje na řešení následků hornické činnosti jsou podle ministerstva důležité kvůli zamezení rizika vzniku provozních havárií, ekologických škod či škod na majetku.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí