zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ze SFŽP odešla šéfka programu Zelená úsporám

09.12.2010
Dotace
Politika
Ze SFŽP odešla šéfka programu Zelená úsporám

Ze Státního fondu životního prostředí odešla Irena Plocková, v podstatě výkonná ředitelka programu Zelená úsporám. Stalo se tak po neshodách Plockové s novým vedením fondu, které jmenoval ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS). Miliardový program, z něhož stát dotuje zateplování domů a výměnu starých kotlů za ekologické vytápění, tak přišel o klíčovou expertku, uvedl dnes server Aktuálně.cz.

Plocková se rozhodla odejít ze SFŽP poté, co ji nový ředitel Libor Michálek odvolal z funkce své náměstkyně a nabídl jí křeslo ředitelky odboru. Nabídku Plocková nepřijala. "Nerada odcházím od nedodělané práce," řekla serveru Plocková, podle níž vázla komunikace s novým vedením fondu. "Nechtěla jsem dělat potíže," dodala.

Ačkoli vedení státního fondu tvrdí, že odchodem Plockové není fungování programu Zelená úporám nijak ohroženo či omezeno, podle bývalého ředitele fondu Petra Štěpánka hrozí minimálně, že se opozdí hodnocení žádostí lidí o dotaci na zateplování.

Plocková odchází v době, kdy ekologický fond pozastavil přijímání nových žádostí o dotaci na zateplování domů.

Podle mluvčí fondu Lenky Brandtové by tato událost neměla mít vliv na to, že se přijímání dalších žádostí obnoví od února, jak fond slíbil. "Pracujeme normálně dál, program není nikterak ohrožen, únorový termín nadále platí," řekla Aktuálně.cz mluvčí fondu Brandtová.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí