zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skanska získala ocenění Leadership Award za rok 2010 od organizace U.S. Green Building Council

15.12.2010
Ekologické stavění, bydlení
Skanska získala ocenění  Leadership Award za rok 2010 od organizace U.S. Green Building Council

Společnosti Skanska bylo organizací U.S. Green Building Council uděleno ocenění 2010 Leadership Award za její vizi, vedoucí pozici a odhodlání prosazovat navrhování a výstavbu zelených projektů. Nezávislá ekologická organizace U.S. Green Building Council (USGBC) každoročně oceňuje jednotlivce a organizace, které aktivně pracují v oblasti zelených návrhů a výstavby. Skanska byla oceněna v kategorii Vedoucí pozice v privátním sektoru.

"Skanska je zářným příkladem celosvětové společnosti, která úspěšně přepracovala svůj obchodní model a začlenila ochranu životního prostředí do svého poslání, aniž by se tím připravila o mezinárodní úspěch," řekl Rick Fedrizzi, prezident, generální ředitel a zakládající předseda USGBC. "Skanska s rozsáhlým portfoliem zelených projektů s certifikací a registrací LEED po celém světě pomáhá transformovat obor stavebnictví."

"Získání tohoto prestižního ocenění je pro nás velkou ctí. Skanska je hrdá na své příspěvky v rozvoji zeleného stavění. Jako společnost jsme odhodláni posouvat zelené stavebnictví stále dál a zvyšovat počet zelených projektů s certifikací LEED v Evropě, USA, ve Skandinávii, a Velké Británii - a to jak u nových staveb, tak u renovací," řekl Johan Karlström, prezident a generální ředitel společnosti Skanska. "Víme, že je to výhodné pro nás i naše klienty, nemluvě o budoucích generacích."

Skanska realizovala velké množství projektů s certifikací LEED a všechny její komerční developerské projekty musí získat minimálně certifikaci LEED Gold. Skanska také iniciuje a realizuje zelené renovační projekty, jejichž příkladem je její americké sídlo v Empire State Building. V celosvětovém měřítku má Skanska mezi svými zaměstnanci na 500 profesionálů s akreditací LEED včetně několika českých specialistů.

Skanska figuruje v žebříčku Fortune 500 jako jedna z předních světových společností v oblasti stavebnictví a projektového rozvoje. Je členem projektu OSN Global Compact zaměřeného na šíření ekologického know-how. Skanska jako člen organizace World Business Council for Sustainable Development byla spoluautorem a signatářem Kodaňského komuniké předcházejícího konferenci o změně klimatu v roce 2009.

Skanska aktuálně buduje na pražském Pankráci svůj kancelářský projekt City Green Court, který byl navržen tak, aby splňoval požadavky na certifikaci LEED. Skanska má na kontě také vůbec první projekt s certifikací LEED v České republice, a sice budovu ústředí ČSOB, která získala certifikaci LEED Gold. Společnost je také developerem kancelářské budovy Nordica Ostrava, která jako první v České republice získala certifikát EU GreenBuilding za energetickou úsporu.

Ocenění Leadership Award za rok 2010 organizace U.S. Green Building Council byla udělena na konferenci USGBC Greenbuild, která se konala 17. - 19. listopadu v Chicagu.


Další informace poskytne:

Dagmar Čížková, Marketing and Leasing Project Coordinator
Skanska Property Czech Republic, s.r.o.
Olivova 4, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 224 506 111, +420 602 273 095
Email: dagmar.cizkova@property.skanska.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí