zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Drobilův protiútok: vyhazuje podřízené

14.12.2010
Politika
Šlendryján
Drobilův protiútok: vyhazuje podřízené

Ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) spustil personální rošádu, která ho má podle všeho uchránit před blížícím se skandálem. Včera svolal mimořádnou tiskovou konferenci, na níž oznámil, že odvolal ředitele Státního fondu životního prostředí Libora Michálka. A svému prvnímu náměstkovi Dušanu Fibingrovi nařídil dovolenou. Současně ukončil poradenskou smlouvu s Martinem Knetigem.

Podle serveru iDnes.cz Drobilův poradce Knetig naléhal na ředitele Michálka, aby manipuloval výběrovými řízeními ve prospěch předem domluvených firem. Knetig to údajně zdůvodňoval tím, že je nutné vytvořit finanční fond pro další politickou kariéru Pavla Drobila. Knetigovy promluvy si však Michálek začal nahrávat skrytým mikrofonem.

"Místo toho, aby problém řešili se mnou jako svým nadřízeným, předávali skrytě pořízené nahrávky sdělovacím prostředkům, což do budoucna zkomplikuje vyšetření případu," prohlásil Drobil na krátkém briefingu.

Ředitel fondu Michálek už podal trestní oznámení, v němž upozorňuje na korupční pozadí zakázky na komplexní poradenství při vodohospodářských projektech.

Co konkrétně se na fondu dělo a proč padala trestní oznámení, Drobil nevysvětlil. "Pro mě samotného je ta situace nepřehledná," řekl Drobil.

AUTOR: Radek Kedroň
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí