zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Korupci vytvářejí politické strany

23.12.2010
Politika
Šlendryján
Korupci vytvářejí politické strany

Navzdory všem manipulativním hrátkám placených propagandistů, kteří se korupční kauzu z ministerstva životního prostředí snaží přetavit v prostou koaliční bitku, je dobré držet se obsahu zveřejněných nahrávek Libora Michálka. Díky těmto záznamům totiž máme v ruce slušně zdokumentovaný případ korupce v nejvyšších patrech české politiky. Vyplývá z něj několik důležitých zjištění:

1) Korupce vzniká na poptávkové straně. Nejsou to soukromé firmy, které z vlastní iniciativy strkají politikům do kapsy peníze. Jsou to naopak politici, kdo úplatky požadují, aby z nich mohli financovat chod politických stran a svých kariér.

2) Systém financování politických stran v Česku nefunguje. Oficiálně zveřejňované rozpočty jsou jen zlomkem toho, čím politické strany disponují ve skutečnosti.

3) Zločin organizovaný zástupci politických stran připravuje státní rozpočet o miliardy korun ročně.

4) Mezi předáky politických stran už není nikdo, kdo by byl schopen politickou korupční chobotnici zničit nebo ji alespoň dokázal oslabit.

5) Odpovědní lidé v policii ani v civilní kontrarozvědce nejsou schopni chránit základní hodnoty demokratického státu a podléhají vlivu korupčního systému.

Nejhorší však je, že to zřejmě nikoho v této zemi nezajímá. Prezident českého státu nad korupčním megaskandálem mávl rukou a většina občanů se naplno věnuje shánění vánočních dárků.

Tak šťasné a veselé!

AUTOR: Jaroslav Plesl

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí