zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový klip Arniky varuje před pálením odpadu v kamnech

05.01.2011
Odpady
Ovzduší
Šlendryján
Zdraví
Nový klip Arniky varuje před pálením odpadu v kamnech

Sdružení Arnika ukazuje v novém animovaném klipu na nebezpečnost topení odpady a nekvalitními palivy. Přestože váš dům možná nevyletí do vzduchu jako na konci klipu, čistota ovzduší a s ním i celého životního ptostředí trpí.

Čím topíte, to dýcháte - to je název animovaného klipu, kterým sdružení Arnika upozorňuje na spalování odpadů a nekvalitních paliv v lokálních topeništích. Příběh vypráví o dvou sousedech a jejich zcela rozdílném přístupu k životnímu prostředí - oba topí v kamnech, ale zatímco jeden si pečlivě chystá na zimu zásoby dobře proschlého dříví, druhý jen hromadí odpad, kterým si pak v zimě přitápí. Nejen, že obtěžuje okolí jedovatým dýmem, ale jeho domek to nakonec nevydrží a odletí a exploduje jako raketa.

"Vytvořili jsme již pro obce sérii informačních textů o rizicích spalování odpadů či nekvalitních paliv a o správném vytápění, které mohou využít například ve svých obecních zpravodajích nebo na webových stránkách. Ohlasy obcí byly velmi pozitivní," řekla vedoucí kampaně Topíme ohleduplně Vendula Krčmářová. "Chtěli jsme na problematiku upozornit také zábavnější formou, a proto vznikl tento animovaný klip. Je volně šiřitelný, to znamená, že lidé si jej mohou stáhnout a volně používat, obce si jej mohou dát například na svůj web. Klip nabídneme také k promítání kinům a na různých akcích s tématikou životního prostředí," dodala Krčmářová.

Autorem animovaného klipu je Jan Drozd se svým kolektivem - Janou Lasotovou a Radimem Staňkem.

Klip "Čím topíte, to dýcháte"

Topíme ohleduplně from Arnika on Vimeo.

Klip je ke stažení ve formátu WMV v klasické délce nebo ve zkrácené verzi na stránkách Arniky
http://www.ovzdusi.arnika.org/topime-ohleduplne.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí