zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

10.01.2011
Obecné
Krátce - různé

Společnost CEZ Romania, člen skupiny ČEZ, koupila stoprocentní podíl ve firmě TMK Hydroenergy Power SRL. Získala tak přehradní nádrže a čtyři malé vodní elektrárny v jihozápadním Rumunsku. Informovala o tom tisková mluvčí ČEZ Eva Nováková s tím, že kupní částka nebude vzhledem ke smluvním ujednáním zveřejněna. Celkový výkon rumunské vodní soustavy, která se nachází v regionu Caras Severin poblíž města Re#186#ita, je přibližně 18 MW.

Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics Co Ltd, ktorá je najväčším výrobcom pamäťových čipov a plochých obrazoviek, chce do roku 2020 investovať do ekologických technológií 23 mld. USD. Uviedol to v piatok šéf divízie televízorov Yoon Boo-keun. "Samsung tvorí ekologickejšiu budúcnosť tým, že aktívne vyhľadáva ekologickejšie zdroje energie, ako je napríklad solárna energia, s cieľom nahradiť plyn a ropu," uviedol Yoon vo vyhlásení. Firma Samsung Electronics už v minulom roku vyhlásila, že do roku 2013 preinvestuje 5,4 bil. juhokórejských wonov do výskumu a vývoja ekologických technológií.

Vážení,
jménem nakladatelství Aula si vám dovoluji oznámit, že jsme v nedávné době vydali publikaci Milana K. Jermáře Globální změna - Cesta ze světového chaosu do budoucnosti, která se v ucelených souvislostech a bez předpojatosti zabývá problémem klimatické změny. Tato populárně-vědecká publikace je užitečná a potřebná zejména pro vedoucí a rozvojové pracovníky ministerstev, pro investory na krajské až obecní úrovni a jako středoškolská či doplňková vysokoškolská učebnice. Lektorovali ji přední odborníci z několika vědních oborů a její text doprovázejí desítky názorných grafů, schémat a tabulek. Německé a anglické résumé.
Rozsah: 416 str.
Formát: 190x230 mm
Vazba: V2a (lepená brožura s klopami)
DPC: 420,- Kč
ISBN 978-80-86751-05-4

Vláda projedná 12.1.:
Informace o průběhu a výsledcích 22. zasedání smluvních stran Montrealského protokolu o látkách, které poškozují ozonovou vrstvu
č.j. 8/11
Předkládá: ministr životního prostředí

Další tvorba náledí zejména v noci na úterý
První polovina příštího týdne bude o něco chladnější než tento víkend. V polohách nad 500 m, postupně v polohách nad 700 m se budou opět vyskytovat i srážky sněhové. Teploty přes den však budou i nadále stoupat nad bod mrazu. Nejvyšší denní teploty budou většinou kolem 2 st.C. Zatímco přes den tedy bude sníh dále odtávat, v nočních hodinách budou teploty místy stále klesat pod nulu. Při poklesu teploty pod bod mrazu se pak bude opět tvořit náledí, zejména v noci na úterý, kdy teplota klesne na +1 až -3 st.C, při vyjasnění v Čechách až na hodnoty kolem -5 st.C. Na některých místech se také ještě udržují jen zvolna odtávající ledové plotny.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
25
4. 2018
25.4.2018 - Přednáška, diskuse
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí