zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodní stavitelství Brno

11.01.2011
Ekologické stavění, bydlení
Přírodní stavitelství Brno

Kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům...

Dále si probereme praktickou stavbu slaměného domku a výrobu vlastních omítek a cihel. Probereme seznam dodavatelů, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

Seminář povede stavitel Petr Skořepa

Jenž staví domy ze dřeva, slámy a hlíny - netradiční kruhové nebo stěhovatelné domy. Neustále se vzdělává (pasivní domy, přírodní stavitelství, zelené střechy, soběstačné domy - earthships, získávání energie, geomantie, feng-šuej, léčitelství, řád přírody). Testuje nové techniky na svých stavbách a tedy bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách.

Místo konání je:

4-6.2. Přírodní stavitelství místo konání: Brno

18-20.2. Přírodní stavitelství místo konání: Praha

25-27.2. Přírodní stavitelství místo konání: Senec u Bratislavy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí