zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Detroit zaplaví třetí generace hybridů

13.01.2011
Ekologická auta
Detroit zaplaví třetí generace hybridů

Elektromobily a hybridní vozy budou letos dominovat tradičnímu autosalonu Detroit Auto Show.

Úsporné, šetrné k životnímu prostředí a zároveň výkonné. Takové vozy budou od soboty moci spatřit návštěvníci tradičního autosalonu v Detroitu. Automobilky jimi chtějí uchvátit nejen americký, ale i zámořský trh, který se po více než dvou letech začal vzpamatovávat z globální recese.

Už v pondělí, kdy autosalon otevřel své brány odborné veřejnosti a novinářům, bylo patrné, že výrobci se letos budou na detroitských předváděcích molech předhánět především v odhalování nových elektrických a hybridních automobilů.

K nejsledovanějším modelům patří zejména novinka z dílny japonské společnosti Toyota Motor. V pondělí měl na autosalonu debut její sportovně užitkový vůz Prius-V, který patří do třetí generace hybridních vozů Prius kombinujících benzinový a elektrický pohon.

Nový model se oproti svým předchůdcům pyšní delší karoserií a větším vnitřním prostorem. Toyota, jejíž vozy Prius jsou nyní nejprodávanějšími svého druhu na světě, s ním chce zaútočit na americký trh. Na domácím trhu zatím automobilka sklízí s vozy Prius úspěch. Jejich prodej loni vzrostl o 51 procent na rekordních 315 669 vozů.

Ekologickým pohonům přicházejí na chuť také luxusní značky. "Znečišťování ovzduší je velké téma, proto začínáme inovovat i svá auta," řekl včera v Detroitu šéf německé automobilky Porsche Matthias Müller. Jeho společnost včera na autosalonu představila hybridní sportovní vůz Porsche 918 RSR, jehož motor podle odborníků dokáže díky hybridnímu soustrojí vyvinout výkon 757 koní.

AUTOR: Lucie Hrdličková
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí