zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tepla z krematoria by chtěli radní využít k vytápění bazénu

27.01.2011
Vytápění, zateplení
Tepla z krematoria by chtěli radní využít k vytápění bazénu

Úřady obce Redditch v anglickém hrabství Worcestershire by chtěly využít tepla vznikajícího v místním krematoriu pro vytápění městského bazénu. Tento projekt je považován za ekologický, ale zdaleka ne všichni s ním souhlasí.

"Snažíme se snížit emise kysličníku uhelnatého, studujeme projekt, který se snaží využít energie našeho krematoria pro vytápění nedalekého rekreačního areálu a jeho bazénu," vysvětlil mluvčí družení, které řídí konzervativci. "Jinak se teplo rozptýlí do ovzduší," dodal. Realizace projektu by městské radě ušetřila 14.000 liber (393 tisíc korun) ročně.

O projektu se bude diskutovat na plenárním zasedání 7. února a budou se organizovat schůzky s obyvateli a taky se zástupci různých náboženských komunit a pohřebních ústavů.

Tento nápad ale jeho odpůrci označili za šílený.

"Je to urážka občanů," řekl místní zástupce v odborovém svazu Unison Roger McKenzi a vyzval místní radu, aby se omluvila za "tento necitlivý plán".

"To opět ukazuje, že konzervativci znají cenu každé věci, ale neznají hodnotu ničeho," řekl Roger McKenzi, který v tom vidí důsledky škrtů britské vlády v místních rozpočtech.

Pokud tento projekt uspěje, bude první svého druhu ve Velké Británii.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí