zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Tomáš Chalupa diskutoval s vedením Svazu průmyslu a dopravy

31.01.2011
Politika
Ministr Tomáš Chalupa diskutoval s vedením Svazu průmyslu a dopravy

Posledním setkáním série kulatých stolů s důležitými partnery Ministerstva životního prostředí byla diskuse ministra Tomáše Chalupy se zástupci Svazu průmyslu a dopravy.

Vedoucí představitelé Ministerstva životního prostředí a Svazu průmyslu a dopravy diskutovali o podpoře alternativních pohonů a paliv, která by měla pomoci snížit emise výfukových plynů.

Jaroslav Hanák: "Je potřeba uchopit dopravu jako celek, počínaje mýtnými zónami, přes možnosti pohonu až k obnově vozového parku. Chceme s MŽP spolupracovat v oblasti alternativní veřejné dopravy."

Zástupci Svazu průmyslu a dopravy navrhovali změnu poslanecké novely zákona o ochraně ovzduší. Cílem jejich pozměňovacího návrhu bylo vázat stanovování podmínek provozu zdrojů znečišťování výhradně na parametry BAT (nejlepší dostupné techniky). S tím ale Ministerstvo životního prostředí nesouhlasí, neboť by návrh nepřinesl de facto nic nového nad rámec aktuálního stavu a neřeší problém prašnosti z průmyslových provozů.

"Nejdůležitější je momentální efektivní nastavení vzájemné komunikace. Navrhuji připravit vzájemnou dobrovolnou dohodu, stejnou, jako má naše ministerstvo s Hospodářskou komorou. Cílem je hledat maximum možné shody, i když máme na některé věci rozdílné názory."

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí