zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa jednal s vedením Hospodářské komory

28.01.2011
Politika
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa jednal s vedením Hospodářské komory

Setkáním s prezidentem Hospodářské komory Petrem Kuželem a viceprezidentem Pavlem Bartošem pokračovala dnešní série kulatých stolů. S ministrem Tomášem Chalupou mluvili představitelé HK o propojení podnikání a péče o životní prostředí a o tom, jak se tyto oblasti navzájem ovlivňují.

Hned v úvodu jednání se ministr Tomáš Chalupa dohodl s vedením Hospodářské komory na aktualizaci dobrovolné dohody, která byla v roce 2005 mezi touto organizací a Ministerstvem životního prostředí uzavřena. Zároveň zástupci HK poukázali na nutnost provést revizi závazků Česka vůči Evropské unii z přístupové smlouvy. Ekologickou legislativu je podle nich nutné revidovat a v rámci požadavků EU nastavit tak, aby nepřiměřeným způsobem negativně neovlivňovala podnikatelské prostředí a konkurenceschopnost České republiky v kontextu globální ekonomiky.

"Podnikatelé mají odpovědnost za pracovní místa a chtějí se zároveň podílet na zlepšení životního prostředí," řekl prezident Hospodářské komory Petr Kužel. Dodal, že Hospodářská komora chce pojmout ochranu životního prostředí jako nedílnou a komplexní součást všech procesů v České republice.

"Hospodářskou komoru považuji za velmi důležitého partnera Ministerstva životního prostředí. Náš resort může malým a středním podnikatelům pomoci i tak, že některými našimi dotačními systémy vytvoříme jako vedlejší efekt i zakázky pro podnikatelský sektor," řekl na setkání ministr Tomáš Chalupa.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí