zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podepsána největší dohoda v oblasti větrné energie v Evropě

01.02.2011
Větrná energie
Podepsána největší dohoda v oblasti větrné energie v Evropě

Smlouva na 10 let pomůže zajistit spolehlivou větrnou energii ze 178 větrných turbín v 8 lokalitách

MADRID, Španělsko -31. ledna 2011 - Společnost GE (NYSE:GE) podepsala desetiletý kontrakt s Cobra Energia, španělským developerem v oblasti větrné energie, čímž zajistí kvalitní komplexní služby pro 178 větrných turbín GE instalovaných na osmi větrných farmách ve Španělsku. Tato dohoda představuje největší smlouvu GE v oblasti větrné energie v Evropě, společnost tak posílila svou pozici v silně konkurenčním sektoru větrných turbín.

Dohoda umožňuje propojit a zužitkovat zkušenosti obou partnerů. Firmě Cobra Energia přináší flexibilitu při provádění rutinní údržby, zatímco GE bude zajišťovat pokročilá řešení pro náročnější neplánovanou údržbu, odstraňování problémů, upgrady a součástky. Smlouva se vztahuje na kompletní park Cobra Energia, který tvoří 1,5 megawattové turbíny GE, jimž končí záruka v rozmezí let 2010 až 2012.

"Dohoda mezi GE a Cobra Energia je ukázkou toho, že GE dokáže zákazníkům vyjít vstříc a poskytnout jim podporu podle jejich potřeb," uvedl Diarmaid Mulholland, generální ředitel divize GE global wind services. "Cobra Energia může využít nejnovějších technologií GE i globálních zdrojů, a rovněž může těžit ze závazku ke zvýšení výkonu a ziskovosti projektu."

Spolupráce s GE přinese firmě Cobra Energia mnohé výhody. Patří k nim větší spolehlivost větrných turbín, vyšší výkon, prodloužená životnost a předvídatelnost nákladů na údržbu. Dalšími přínosy budou možnosti dálkově ovládat provoz větrných turbín nebo efektivnější metody odstraňování závad.

Cobra Energia, pobočka španělské stavební firmy ACS, provozuje ve Španělsku několik velkých větrných farem. Španělsko se řadí mezi světové lídry ve využití obnovitelných zdrojů energie, včetně větrné a solární.

Řešení poskytovaná společností GE v oblasti větrné energie se zakládají na odborných znalostech a dlouholetých zkušenostech získaných při provozování více než 14 500 instalovaných jednotek. Programy služeb GE zajišťují lokální sítě výborně vyškolených techniků, inženýrů a dalších týmů specializovaných pracovníků a využívají globální zařízení s nejmodernějšími technologiemi.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí