zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Propojení podnikání s péčí o životní prostředí

04.02.2011
Firemní ekologie
Propojení podnikání s péčí o životní prostředí

Prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel a viceprezident HK ČR Pavel Bartoš hovořili s ministrem Tomášem Chalupou o propojení podnikání s péčí o životní prostředí a o tom, jak se tyto oblasti navzájem ovlivňují.

V úvodu jednání se ministr Tomáš Chalupa dohodl s vedením HK ČR na aktualizaci dobrovolné dohody, která byla v roce 2005 mezi HK ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR uzavřena. Zároveň zástupci HK ČR poukázali na nutnost provést revizi závazků České republiky vůči Evropské unii z přístupové smlouvy. Ekologickou legislativu je podle nich nutné revidovat a v rámci požadavků EU nastavit tak, aby nepřiměřeným způsobem negativně neovlivňovala podnikatelské prostředí a konkurenceschopnost České republiky v kontextu globální ekonomiky.

"Podnikatelé mají odpovědnost za pracovní místa a chtějí se zároveň podílet na zlepšení životního prostředí," řekl prezident HK ČR Petr Kužel. Dodal, že Hospodářská komora České republiky chce pojmout ochranu životního prostředí jako nedílnou a komplexní součást všech procesů v České republice.

"Hospodářskou komoru považuji za velmi důležitého partnera Ministerstva životního prostředí. Náš resort může malým a středním podnikatelům pomoci i tak, že některými našimi dotačními systémy vytvoříme jako vedlejší efekt i zakázky pro podnikatelský sektor," řekl na setkání ministr Tomáš Chalupa.

Zpráva převzata z Hospodářské komory ČR

.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí