zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky na webu CZREA - leden/únor 2011

11.02.2011
Solární energie
Novinky na webu CZREA - leden/únor 2011

Fotovoltaika - lze očekávat, že STOP-stav bude trvat minimálně do konce března 2011...

Fotovoltaika - jak definovat velmi malý systém?

Je otázka, zda velmi malé fotovoltaické systémy ještě mají být považovány za elektrárny, kolem nichž je například nutno vytyčovat ochranné pásmo. Následující otázka je, jak určit hranici pro velmi malý fotovoltaický systém, respektive do jaké velikosti se jedná o systém pro vlastní spotřebu.

Fotovoltaika - Národní akční plány pro OZE vybraných zemí EU

Česká republika předložila svůj Národní akční plán pro obnovitelné zdroje (NREAP) k posouzení Evropské komisi sice se zpožděním, zdaleka však nebyla poslední zemí. Tou bylo Maďarsko, které svůj NREAP předložilo až v prosinci. Data z klíčových tabulek jednotlivých NREAP jsou dostupná na webových stránkách Evropské komise.

Fotovoltaika - vývoj investičních nákladů

Investiční náklady fotovoltaických elektráren v celém světě klesají rychleji, než bylo ještě před několika lety očekáváno. Kromě vývoje na světových trzích se na trendu v České republice podílí i posilování koruny.

Fotovoltaika - instalovaný výkon na konci roku 2010 a STOP-stav

Vzhledem k rozporu informací publikovaných Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) a provozovatelem přenosové soustavy ČEPS, a. s. lze očekávat, že STOP-stav bude trvat minimálně do konce března 2011. Jeho následné uvolnění závisí na podílu Smluv o připojení s termínem připojení po 1. 3. 2011.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí