zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kaufland, Tesco a Ahold zaplatí za znečištění vody a ovzduší

14.02.2011
Šlendryján
Kaufland, Tesco a Ahold zaplatí za znečištění vody a ovzduší

Česká inspekce životního prostředí udělila obchodům Kaufland, Tesco a Ahold statisícové pokuty za porušení zákonů na ochranu vody a ovzduší. Dnes o tom informoval server Aktuálně.cz. Pokuty pro řetězce se už jako pravomocné objevily v přehledu nejvyšších sankcí, které za poslední měsíce inspekce rozdala. Všechny tři pokutované řetězce patří mezi největší v Česku.

Tesco má zaplatit 150.000 korun za porušení zákona na ochranu ovzduší při provozu své prodejny na pražské Národní třídě. Firma podle inspekce mimo jiné nenainstalovala systém, který má sledovat možné úniky skleníkových plynů. Za podobné provinění dostala pokutu také společnost Ahold, která zaplatí 120.000 korun za porušení zákona ve své prodejně v Českých Budějovicích.

Pokutu ve výši 100.000 korun dostal Kaufland, který podle ČIŽP znečišťoval vodu v Modleticích u Prahy, kde má centrální sklady. "Při stanovení výše pokuty bylo přihlédnuto k tomu, že znečišťování povrchových vod bylo opakované a dlouhodobé, míra překročení podmínek povolení k vypouštění odpadních vod byla mnohonásobně vyšší," uvedla inspekce.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí