zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Škoda Power dodala Finsku turbínu za 300 milionů korun

18.02.2011
Energie
Škoda Power dodala Finsku turbínu za 300 milionů korun

Plzeňská Škoda Power ze skupiny Doosan dodala do dokončované finské elektrárny na biomasu parní turbínu o výkonu 46 megawattů. Hodnota zakázky je téměř 300 milionů korun. Zařízení vyrobila plzeňská strojírna pro elektrárnu Haapaniemi, jejímž vlastníkem i investorem je firma Kuopion Energia Oy, jež zajišťuje výrobu energie pro střední Finsko. Odběratelem elektrické energie i tepla bude město Kuopio, řekl generální ředitel Škody Power Jiří Šmondrk, což je osmé největší město Finska s více než 90 000 obyvateli.

"Projekt je dalším důležitým krokem k upevňování pozic firmy na nejnáročnějších trzích Evropské unie, kde se klade důraz na konkurenční ceny a je nekompromisně vyžadována špičková kvalita," dodal Šmondrk. Finsko je podle něj tradičním teritoriem turbín Škoda, jejichž instalovaný výkon už dosáhl téměř 650 megawattů. Elektrárna je vybavena fluidním cirkulačním kotlem o tepelném výkonu kolem 150 megawattů tepelných. Bude spalovat především rašelinu, ale také dřevní štěpku nebo biomasu."

Škodu Power předloni koupila za 11,5 miliardy korun jihokorejská skupina Doosan. Škoda Power utržila za rok 2009 rekordních 6,4 miliardy korun, loni podnik zaměstnával téměř 1100 lidí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí