zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EdUR - edukce udržitelného rozvoje

18.02.2011
Ekologické stavění, bydlení
Ekologické vzdělání a výchova
EdUR - edukce udržitelného rozvoje

Dne 1.března 2011 odstartuje v Národním stavebním centru dvouletý grantový vzdělávací projekt s názvem Edukce udržitelného rozvoje - EdUR. Tento projekt se bude realizovat zafinanční podpory v rámci globálního grantu Jihomoravského kraje v Operačním programu vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Cílem projektu je vytvoření vzdělávacích programů pro další vzdělávání odborných pracovníků ve stavebnictví z řad projektantů, architektů a pracovníků realizačních nebo dodavatelských firem Jihomoravského kraje v oblasti udržitelné výstavby tak, aby si účastníci těchto programů zvýšili svoji kvalifikaci a vylepšili si tak svoji konkurenceschopnost na trhu práce.

Součástí projektu bude startovací program pro lektory (workshopy s experty, studijní cesty apod.), vzdělávací programy pro oblasti navrhování, přípravy, realizace, kontroly a provozu staveb s ohledem na kritéria trvale udržitelného rozvoje. K těmto programům budou vytvořeny manuály, studijní texty, přednášky, odborné exkurze na vybrané stavby a edukativní expozice 3D exponátů nejmodernějších technologií v dané oblasti sloužící k názorné výuce cílových skupin, uspořádané do tematických modulů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí