zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mezinárodní soutěž o nejlepší statistický plakát na téma životní prostředí

20.02.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Mezinárodní soutěž o nejlepší statistický plakát na téma životní prostředí

Soutěž připravila Mezinárodní asociace pro statistické vzdělávání (International Association for Statistical Education - IASE), v České republice jsou organizátory soutěže Vysoká škola ekonomická v Praze ve spolupráci s Českým statistickým úřadem.

Cílem je zlepšení statistické gramotnosti, kterou lze chápat jako znalosti a dovednosti, díky nimž můžeme zpracovávat data, analyzovat je a porozumět statistickým údajům.

Soutěž je určena pro žáky základních a studenty středních škol. Učitelé mohou do 28. února 2011 přihlásit dvoučlenné nebo tříčlenné týmy ve dvou věkových kategoriích (narození v roce 1995 a mladší nebo narození v roce 1992 až 1994). Soutěž bude probíhat od března do května 2011.

Týmy si zvolí vlastní problematiku, kterou se budou zabývat, provedou sběr dat a jejich analýzu a své postupy a zjištěné závěry promítnou na plakát v poutavém grafickém provedení.

Všechny potřebné informace včetně ukázek plakátů najdete na internetových stránkách soutěže http://www.czso.cz/stat_gramotnost/index.html.

Vyhodnocení proběhne nejprve v rámci školního kola, nejlepší plakáty pak postoupí do kola národního. Zde posoudí plakáty odborná komise, která se bude skládat ze statistiků, ekonomů, odborníků na životní prostředí i grafiků. Vítězný plakát bude oceněn, postoupí do mezinárodního finále a bude vystaven na 58. světovém kongresu Mezinárodního statistického institutu v Dublinu v srpnu 2011.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí