zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

BMW a PSA společně při vývoji hybridních technologií

21.02.2011
Ekologická auta
BMW a PSA společně při vývoji hybridních technologií

Automobilky BMW a PSA Peugeot Citroën se rozhodly vytvořit společný podnik, ve kterém budou každá vlastnit padesátiprocentní podíl. Podnik dostal název BMW Peugeot Citroën Electrification a dohodu o něm podepsali 1. února 2011 předseda představenstva skupiny BMW Norbert Reithofer a předseda představenstva PSA Peugeot Citroën Philippe Varin.

BMW Peugeot Citroën Electrification se soustředí na vývoj a výrobu součástek pro hybridní vozy (bateriové moduly, elektrické stroje, generátory, výkonová elektronika, nabíječky) a dále také programového vybavení pro fungování hybridních systémů. Partneři budou vyvíjet, vyrábět nebo nakupovat tyto součásti společně, což oběma skupinám ušetří náklady. Dalším účelem spolupráce je vytvořit otevřenou evropskou platformu věnovanou těmto technologiím, která přispěje ke strukturalizaci evropského průmyslu na poli hybridních technologií. Společný podnik bude moci v tomto směru zadávat určité vývojové práce svým dodavatelům a prodávat hybridní součástky i jiným automobilkám či dodavatelům. Pokud společný podnik obdrží souhlas od příslušných antimonopolních úřadů, začne fungovat ve druhém čtvrtletí roku 2011. Nové hybridní součásti vyrobené v rámci této spolupráce budou do vozů obou partnerů montovány od roku 2014.

Skupiny BMW a PSA Peugeot Citroën již několik let úspěšně spolupracují na poli benzinových motorů, kterých v letech 2006 až 2010 vyrobily společně 1,8 milionu. V únoru 2010 se oba partneři zavázali vyvinout novou generaci čtyřválcových benzinových motorů, které budou splňovat normu Euro 6. Společně vyráběné motory jsou v současnosti montovány do modelů MINI a do řady vozů značek Peugeot a Citroën.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
14
11. 2017
14.11.2017 - Seminář, školení
Hradec Králové,
Hotel Tereziánský dvůr
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí