zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostrava změní brownfield

24.02.2011
Sanace, staré zátěže
Ostrava změní brownfield

Novou průmyslovou zónu v Ostravě-Hrušově začne město budovat pravděpodobně po roce 2014. Na 40 hektarech zasažených povodněmi v roce 1997 najdou uplatnění malé a střední firmy. Nejprve je ale nutné areál připravit pro výstavbu včetně jeho odvodnění, což si do roku 2014 vyžádá zhruba dvě miliardy korun.

Takzvaný sociální brownfield nedaleko dálnice D1 by se měl v budoucnu proměnit v chybějící zónu pro lehký průmysl. Podle Kajnara by mohl přinést kolem 2000 nových pracovních míst a stejně jako plánované výzkumné centrum zvýšit prestiž města. "Chtěli bychom v Hrušově vybudovat i inkubátor pro začínající řemeslníky a malé podnikatele," řekl ostravský primátor Petr Kajnar.

Město zatím zpracovalo dokumentaci pro posouzení vlivu na životní prostředí, během letošního roku dokončí vše potřebné pro stavební povolení. Začátkem roku 2012 by měla začít sanace areálu, na konci roku 2014 by měla být plocha připravená k budování infrastruktury pro budoucí průmyslovou zónu.

Město počítá se získáním dotace 1,5 mld. Kč, kterou mu přislíbila komise ministerstva průmyslu a obchodu. Zbývajících 500 mil. Kč ale zatím v městském rozpočtu není. "Lze je získat například prodejem pozemků," naznačil primátor.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí