zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svoboda zvířat obnovuje programy pro školy

01.03.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Svoboda zvířat obnovuje programy pro školy

Vztahy mezi člověkem a zvířaty - to je téma výchovných programů, které se znovu objeví ve školách. Děti se s ním seznámí z nejrůznějších úhlů: zvíře jako domácí mazlíček, atrakce v cirkuse nebo ZOO, ale i srovnání života zvířat ve velkochovu a na ekologické farmě.

Občanské sdružení Svoboda zvířat od února 2011 spouští ekovýchovné programy pro oba stupně základních škol. Po krátké pauze znovu přináší sérii zajímavých témat, která jistě najdou své místo ve výuce.

Na přelomu února a března 2011 zahajuje Svoboda zvířat novou řadu ekovýchovných programů, které budou zaměřené na nejzákladnější vztahy, jež existují mezi člověkem a zvířetem. Na prvním stupni základní školy se děti v rámci tří vhodně pojatých témat seznámí s problematikou péče o "domácí mazlíčky", dále se zaměří na srovnání kladů a záporů chovu exotických zvířat v cirkusech a zoologických zahradách a zamyslí se nad přístupem lidí ke zvířatům ve velkochovech a na tzv. biofarmách.

Žáci na druhém stupni ZŠ se taktéž zaměří na zvířata chovaná v cirkusech a zoologických zahradách a ve velkochovech a na biofarmách, ale oproti svým mladším spolužákům se v rámci posledního tématu budou věnovat zvířatům, jež člověk využívá v různých odvětvích průmyslu.

Petra Hefnerová, koordinátorka ekovýchovných programů, říká: "Je důležité šířit osvětu ochrany přírody a zvířat i mezi dětmi, jelikož právě tato mladá a novým nápadům nesmírně otevřená generace může v budoucnu změnit mnoho věcí. P! okud si přejeme něco změnit, to nejjednodušší, co můžeme udělat, je, že začneme sami u sebe a půjdeme svému okolí příkladem."


Projekt probíhá za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad. Svoboda zvířat vede ekovýchovné programy již od roku 2000.

Kontaktní osoba: Petra Hefnerová
Telefon: 608 062 757
E-mail: ekovychova@svobodazvirat.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí