zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejekologičtější je Nokia

06.03.2011
Ekologické mobily
Nejekologičtější je Nokia

Už si nikdy nekoupím telefon od Nokie!" ozývali se rozhořčeně mnozí dlouholetí zákazníci poté, co finská firma oznámila svou spolupráci s Microsoftem. Uvidíme, jestli s jejich rozhodnutím nezacloumají výsledky testu, podle nějž je Nokia nejekologičtějším výrobcem mobilních telefonů.

Test serveru Good Guide určitě musel zlepšit náladu nejen v poslední době poněkud nervóznímu šéfovi Nokie Stephenu Elopovi, ale asi i všem obyvatelům Finska, které tím znovu potvrdilo pověst zelené severské země. První místo získal smartphone Nokia C6, a kdyby jenom první. Na prvních 26 příčkách nenajdete telefon od nikoho jiného než od finského výrobce. Všechny telefony od Nokie získaly mezi 7,7 a 7,6 bodů z deseti možných.

Bodování je založeno na energetické úspornosti nabíječek, ekologické šetrnosti použitých materiálů a výroby, recyklačních programech a dalších faktorech. Za Nokií se seřadili Samsung, Motorola a Palm. Nejhůře naopak vyšel z testu BlackBerry. Ostružinové telefony obsadily posledních 17 míst z 576 bodovaných telefonů s průměrným ziskem 3,3 bodu. Na samém dně se usadil BlackBerry Pearl 9105 3G.

Kompletní výsledky testu najdete zde

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí