zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Toyota bude od příštího roku nabízet sedmimístný Prius+

04.03.2011
Ekologická auta
Toyota bude od příštího roku nabízet sedmimístný Prius+

Japonská automobilka Toyota rozšířila svůj hybridní vůz Prius na sedm míst. Model Prius+ se začne prodávat příští rok. Firma to oznámila na ženevském autosalonu. Hybridní vozy kombinují benzinový a elektrický pohon.
"Prius+ reaguje na potřeby rozrůstajících se evropských rodin s ekologickým cítěním. Je to vůbec první model, který nabízí evropským zákazníkům všestrannost sedmimístného interiéru v kombinaci s plnohodnotným hybridním systémem pohonu," uvedl mluvčí českého zastoupení Tomáš Vaněk.

Prius+ je zcela novým vozem, který byl od začátku nově navržený. Nabízí výrazně větší prostor pro cestující i jejich zavazadla. Ve druhé řadě je trojice nezávislých sedadel s možností samostatného sklopení a ve třetí řadě je další dvojice samostatně sklopných sedadel.

Prius+ podobně jako standardní model Prius s plnohodnotným hybridním systémem pohonu nabízí tři různé jízdní režimy, které kombinují využití elektromotoru a spalovacího agregátu.

Toyota představila první Prius v roce 1997 v Japonsku a o tři roky později v Evropě. Od té doby prodala 2,1 milionu vozů, což dělá z Priusu nejrozšířenější hybridní automobil.

Firma v Ženevě představila rovněž koncept modelu Yaris s hybridním pohonem pod označením HSD. Předznamenala tak záměr automobilky montovat hybridní agregát i do malých automobilů. Hybridní technologie by se postupně měla dostat do všech modelů, které Toyota v Evropě prodává.

toyota

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí