zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

UČITELÉ ZMAPOVALI CHALOUPKY

10.03.2011
Ekologické vzdělání a výchova
GIS - mapy
UČITELÉ ZMAPOVALI CHALOUPKY

Kněžice - Na středisku Chaloupky proběhl o víkendu seminář z cyklu "Učíme se v přírodě". Tentokrát se zde vzdělávali učitelé se zájmem o problematiku geografických informačních systémů (GIS). Kromě lektorů z Chaloupek, vedli seminář zástupci Masarykovy univerzity spolu s pedagogem Gymnázia Brno, třída kapitána Jaroše 14.

Účastníci se naučili pracovat s volně dostupným programem Quantum GIS, vytvářet vlastní mapy v kancelářském balíku Libre Office a dozvěděli se, jak využít ve výuce populární program Google Earth. "Cílem semináře bylo ukázat učitelům jak využít GIS ve výuce, což se nám, alespoň podle ohlasů pedagogů, zřejmě podařilo," bilancuje organizátor semináře a lektor střediska Chaloupky Michal Vrzáček.

To ale zdaleka nebylo vše, co měli účastníci na programu. Jedna z aktivit se týkala vyhledávání míst pomocí zařízení GPS. Učitelé se chopili "GPSek" a vyrazili do terénu zmapovat okolí Chaloupek. Pomocí serveru Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního vyměřili jim určené pozemky. "Doufáme, že podobné aktivity přispějí ke zpestření výuky na školách," řekl vedoucí střediska Chaloupky Martin Kříž.

Semináře OPVK (Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost) pokračují na jaře, kdy se uskuteční od 6. do 8. května "Sportovní víkend" v údolí Berounky a od 26. do 29. května "Víkend v Bílých Karpatech". Semináře jsou pro učitele z kraje Vysočina zdarma.

Více informací poskytne:
Ing. Michal Vrzáček, 775 228 618, michal.vrzacek@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí