zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prestižní Cena Josefa Vavrouška: Navrhněte, kdo si ji zaslouží!

10.03.2011
Obecné
Prestižní Cena Josefa Vavrouška: Navrhněte, kdo si ji zaslouží!

Mohl by být váš soused, sousedka, kolega, kolegyně nebo někdo jiný ve vašem okolí příkladem pro ostatní tím, co dělá pro zlepšení životního prostředí? Navrhněte je na Cenu Josefa Vavrouška! Její patnáctý ročník vyhlašují Nadace Partnerství a Nadace Charty 77.

O laureátech rozhodne jedenáctičlenná porota složená z předních odborníků a osobností v oblasti ochrany životního prostředí. Nominace můžete zasílat do 30. dubna.

"Cena není omezena na profesi ani věk, může ji získat zasloužilý profesor stejně jako mladý nadšený ochranář, úředník nebo právník. V loňském roce ji například obdržel místostarosta z Horního Jiřetína Vladimír Buřt," uvádí ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

"Získat Cenu Josefa Vavrouška je stejně tak prestižní jako obdržet Cenu Jaroslava Seiferta nebo Cenu Františka Kriegla," doplňuje předseda správní rady Nadace Charty 77 František Janouch.

Způsob nominace je jednoduchý, vyplňuje se on-line na webových stránkách Nadace Partnerství www.nadacepartnerstvi.cz Uzávěrka nominací je 30 dubna. Slavnostní vyhlášení proběhne v červnu. Laureáta odmění obě nadace čestným diplomem, umělecky ztvárněnou cenou a 50 tisíci korunami.

V loňském roce obdrželi Cenu Josefa Vavrouška místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt a lucemburští ochránci přírody manželé Adri van Westerop (in memoriam) a Raymond Aendekerk. Vladimír Buřt byl oceněn za vytrvalou obhajobu udržitelného rozvoje obcí proti soukromým zájmům těžebních firem. Porota ocenila také jeho aktivní upozorňování na chyby v horním zákoně a snahu zabránit likvidaci obce a znehodnocení soukromých i veřejných investic v důsledku prolomení těžebních limitů.

"Každým rokem mě překvapuje, jak kvalitní kandidáti jsou mezi nominovanými. Těší mě, že je u nás tolik těch, kteří se zabývají životním prostředím a snaží se pracovat na jeho proměně k lepšímu," uvádí Eva Vavroušková, členka poroty Ceny Josefa Vavrouška.

Generálním partnerem ceny je společnost Českomoravský cement.

Kontakt:
Mgr. Zbyšek Podhrázský, koordinátor Ceny Josefa Vavrouška, Nadace Partnerství, 515 903 129, zbysek.podhrazsky@nap.cz
Více informací: www.nadacepartnerstvi.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí