zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr se zúčastní Rady pro životní prostředí

14.03.2011
Energie
GMO
Chemické látky
Klimatické změny
Ministr se zúčastní Rady pro životní prostředí

V pondělí 14. března 2011 se v Bruselu uskuteční zasedání Rady Evropské unie pro životní prostředí. Delegaci České republiky povede ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

V rámci legislativních aktivit Rady budou evropští ministři životního prostředí projednávat společnou pozici k návrhu revize směrnice 2002/96/EC o odpadních elektrických a elektronických zařízeních. Jejím záměrem je snížení administrativní zátěže a redukce nákladů s ní spojená. Ministři budou jednat také o návrhu nařízení, které by umožnilo členským státům rozhodovat o pěstování geneticky modifikovaných plodin na svém území.

V rámci nelegislativních bodů agendy by měly být přijaty závěry Rady ke změně klimatu v kontextu dalšího směru vyjednávání po cancúnské konferenci a závěry Rady k přezkumu strategie Společenství týkající se rtuti. V souvislosti se zveřejněnou Roční zprávou Evropské komise o hospodářském růstu (Annual Growth Survey) proběhne diskuze o možnostech Evropské unie v oblasti životního prostředí a ochrany klimatu v kontextu cílů strategie Evropa 2020, zejména v návaznosti na vlajkovou iniciativu "Evropa účinněji využívající zdroje".

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí