zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Terasa roku je z ekologického materiálu

19.03.2011
Ekologické stavění, bydlení
Terasa roku je z ekologického materiálu

Vypadá jako dřevo, je na dotek příjemná jako dřevo, ale je to EMO! WPC (woodplastic(r)) terasová prkna EMO (Emotion) francouzské firmy Silvadec jsou dokonale přirozená jako dřevo a prakticky nezničitelná jako plast. V tom tkví jejich mimořádný úspěch. Firma WPC-woodplastic s.r.o. je na českém trhu představila před nedávnem na veletrhu FOR GARDEN, kde získala cenu návštěvníků GRAND PRIX 2010 za nejlepší exponát a během jediného roku se staly nejprodávanějším sortimentem.

Jedinečnost WPC terasových prken EMO spočívá v nerovnoměrném barevném žíhání a sametově jemném povrchu, které jim dodávají přirozenější vzhled dřeva. Prkna jsou dodávána v délce 4 m a rozměru 138 x 23 mm ve dvou odstínech: teak - světle hnědá a palisandr - tmavě hnědá. Skryté nerezové klipy zajišťují nerušený vzhled a usnadňují montáž i případnou demontáž terasy.

Kvalitní WPC prkna se nemusí natírat ani napouštět olejem a nevylučují žádné nebezpečné látky. Kombinace 60 % dřeva a 40 % kvalitního HDPE polymeru v ideálním poměru nabízí materiál, který je pocitově dřevu velice blízko. Prkna nemají třísky ani suky, nekroutí se, jsou protiskluzná a stálobarevná a odolná dokonce i proti působením UV záření, soli nebo chloru.

Materiál Woodplastic(r) je plně recyklovatelný a na jeho výrobu se využívá zbytkové dřevo z evropských zdrojů a plasty z Česka. WPC tak představuje ekologický materiál, který zároveň nezvyšuje požadavky na těžbu dřeva.

Výrobce dává záruku 25 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz, přičemž životnost WPC materiálu je minimálně padesát let.

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí