zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zapojte se do tvorby nové naučné stezky!

19.03.2011
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Zapojte se do tvorby nové naučné stezky!

V rámci projektu "Přívětivý Český Brod" bude v roce 2011 vybudována naučná stezka s pracovním názvem "Údolím Šembery". Jde o pokračování úspěšně realizované naučné stezky "Zahrady", která se těší oblibě nejen místních obyvatel, ale i návštěvníků města a okolí Českého Brodu. Podobně jako před tvorbou stezky "Zahrady" máte i nyní prostor pro své návrhy a náměty. První krok, kterým se můžete do tvorby naučné stezky zapojit, je vyplnění krátkého anketního lístku, prostřednictvím kterého můžete ovlivnit podobu, náplň a trasu celé plánované naučné stezky. Vyplnění anketního lístku Vám zabere asi 5 minut. Za vaše připomínky a náměty budeme velmi vděční.

V rámci projektu "Přívětivý Český Brod" bude mimo jiné zbudováno hřiště pro dospělé v městském parku, uskutečněna výsadba stromů, zrealizováno několik tematických akcí pro veřejnost, celoroční hra pro děti a doprovodné výstavy. Projekt podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR z prostředků Revolvingového fondu.

Významnou součástí projektu je také naučná stezka, jejíž návrh bude diskutován s veřejností. Stezka bude obsahovat 12 zastavení převážně s tématikou lesní ekosystém, hospodaření v lesích, fauna a flora potoka Šembery, ale i historie a technické památky oblasti. Dále je v plánu instalovat podél stezky 15 laviček, 2 lavičky se stoly a 4 odpadkové koše. Trasa stezky je plánována z náměstí v Českém Brodu, okolo pivovaru, podchodem bude překonána hlavní silnice na Prahu, dále po červené značce lesem do osady Dolánky podél potoka Šembery a kolem hradu Šember zpět na parkoviště pod hradem (dolů po žluté turistické stezce).

Celá navržená trasa měří asi 10 - 11 kilometrů. Vlastní podoba tabulí je plánována obdobným stylem jako u naučné stezky "Zahrady". Všichni příznivci naučných stezek a Českobrodska jsou již nyní zváni na slavnostní otevření naučné stezky, které proběhne v září 2011 (termín bude upřesněn). Více informací a anketní lístek naleznete na webu: www.ekocentrumkoniklec.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí