zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sdružení uspěla s odvoláním proti rozšíření skládky u Nasavrk

21.03.2011
Odpady
Sdružení uspěla s odvoláním proti rozšíření skládky u Nasavrk

Krajský úřad Pardubického kraje zrušil rozhodnutí městského úřadu v Nasavrkách o umístění stavby požadované společností AVE Nasavrky. Ta chtěla rozšířit a navýšit místní skládku tuhých komunálních odpadů. Záměr minulý rok vzbudil odpor části obyvatel Nasavrk i okolních obcí, dvě sdružení se proti umístění stavby odvolala. Krajský úřad vrátil věc k novému projednání, neboť chybí některé podklady, zjistila ČTK.

Firma AVE Nasavrky, která je společným podnikem společnosti AVE CZ a obce Nasavrky, provozuje skládku komunálního odpadu v blízkosti města, v němž žije zhruba 1500 lidí. Její plocha má být rozšířena na straně dále od Nasavrk o asi dva hektary a výška úložiště by se měla zvednout o 15 metrů. Proti zvětšení skládky se staví tři občanská sdružení. Pod protestní peticí shromáždila přes 1100 podpisů. Skládka by měla ukončit provoz v roce 2020.

"Odvolací orgán konstatuje, že stavební úřad projednával umístění stavby dle dokumentace pro stavební řízení," stojí v rozhodnutí kraje. Krajský úřad vytkl vydanému rozhodnutí, že společnost AVR Nasavrky k posouzení žádosti o umístění stavby nepředložila souhlas orgánu ochrany přírody. Chybí také udělení výjimky pro zásah do biotopu zvláště chráněných druhů a rovněž situační výkres záměru, takže nelze stanovit shodu s územním plánem. Krajskému úřadu schází i posouzení souladu projektu s plánem odpadového hospodářství Pardubického kraje a České republiky.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí