zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Světový den vody 2011 - 22. března

21.03.2011
Voda
Světový den vody 2011 - 22. března

"Natočte si kohoutkovou a začněte s tím při příležitosti Světového dne vody" vyzývá Ekologický institut Veronica. 22. března bude brněnské veřejnosti k dispozici v Ekologické poradně Veronica v Brně v době 10 do 17 hodin Rudolf Pecháček, odborník na kvalitu pitné vody a problematiku studánek a pramenů. Lidé si budou moci mimo jiné v poradně také otestovat, zda rozeznají podle chuti vodu balenou od vody z kohoutku.

Ke Světovému dni vody se rovněž připojí 9 českých kin odvysíláním videospotu mladých umělců "Natočte si kohoutkovou". Spot vtipnou formou poukazuje na další klady pití vody z kohoutku, mezi které také patří s nadsázkou i sdílení (vodovodní síť je přece jen také sítí a propojuje nás). Spot tak bude možné shlédnout např. v Praze v kině Světozor a Bio Oko nebo v Ústí nad Labem v kině u Františka.

Světový den vody je vyhlašován od roku 1993, jeho cílem je poukázat na význam pitné čerstvé vody a nutnost s vodou nakládat udržitelně. Vyhlášení Světového dne vody reaguje zejména na nerovnoměrnost využívání pitné vody ve světě. Zatímco v některých zemích se vodou zbytečně plýtvá, případně se hodnota "modrého zlata" nedoceňuje, v jiných zemích není pitná voda dostupná vůbec. Ekologický institut Veronica reaguje v rámci Světového dne vody svými aktivitami na sílící trend spotřeby balených vod. Česká voda z vodovodu je však v drtivé většině případů velmi kvalitní a nenese s sebou negativní dopady na životní prostředí, které jsou spojeny s balenou vodou (zbytečný odpad v podobě PET, emise z přepravy ad.)

Kontakt: Monika Vokálová, koordinátorka projektu Voda. Voda? Voda!, monika.vokalova@veronica.cz, tel. 724 520 166

Více informací včetně videospotu "Natočte si kohoutkovou" je dostupných na www.veronica.cz

Monika Vokálová
koordinátorka projektu Voda. Voda? Voda!, ekologická poradkyně
Ekologický institut Veronica
www.veronica.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí