zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za 4 roky v Ekoškole se děti pyšní skvělými úspěchy

25.03.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Za 4 roky v Ekoškole se děti pyšní skvělými úspěchy

Základní škola Rosice je v programu Ekoškola zapojena teprve čtvrtým rokem. Ale i za tuto krátkou dobu ušli žáci a učitelé velký kus cesty k šetrnosti k životnímu prostředí.

Velkou pomocí je zapojení všech zaměstnanců školy.
Děti přesvědčily paní kuchařky, aby jogurty nakupovali ve velkých baleních a vydávali je v miskách a aby dostávaly je takové ovoce, které nepotřebuje plastové misky. Velmi oblíbené je biomléko. "Paní vedoucí plánuje zavést i další biopotraviny," pochvalují si děti.

Jedničky i pětky zapisuje paní učitelka do žákovských knížek vytištěných na míru z recyklovaného papíru. Na zahradě se skví zbrusu nový kompost a barely na dešťovou vodu, která je užívána pro zalévání.

Voda je vůbec ve středu zájmu dětí. Inicializovaly výměnu starých splachovadel za nová umožňující dvojí splachování a tudíž šetřící vodu. Starší žáci provedli průzkum ekologických čistících prostředků a snaží se zavést jejich používání. "Ekologický úklid zavádíme zatím pomalu, ale už aspoň u nás používáme čistící prostředky bez fosfátů. Snad se brzy pohneme dál," říká člen Ekotýmu.

Ve výčtu toho, jak děti ovlivňují chod své školy, bychom mohli ještě dlouho pokračovat. Zcela právem se tato škola v Rosicích u Brna pyšní již třetím titulem Ekoškola. Ten zatím poslední obhájily děti právě nyní v březnu a obdrží je na slavnostním předávání v Národní technické knihově 14. června.

Pracovat v Ekoškole mohou děti i díky generálnímu partneru programu společnosti Provident Financial, s.r.o., a partneru programu společnosti Ekolamp s.r.o. Hlavním partnerem Sdružení TEREZA je Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o.

v zahrade

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí