zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obří ekotendr se opět rozjíždí

04.04.2011
Sanace, staré zátěže
Obří ekotendr se opět rozjíždí

Obří státní zakázka na sanace ekologických škod, jež může teoreticky dosáhnout hodnoty až 115 miliard korun, se v pondělí opět rozběhne. Tři účastníci soutěže pak mohou odevzdat nabídky s cenami do 5. září. Týdeníku Ekonom to potvrdilo ministerstvo financí.

"V pondělí 4. dubna budou otevřeny nové aktualizované dataroomy s údaji o jednotlivých lokalitách, které si účastníci budou moci prostudovat. Do 5. září je termín pro jejich nabídky a počítáme, že v listopadu, nejpozději do konce roku předloží komise vládě vítěznou nabídku k posouzení," uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Tendr ministerstvo před časem dočasně pozastavilo, protože antimonopolní úřad řešil stížnosti PPF proti vyřazení ze soutěže. PPF se však nakonec ze soutěže sama stáhla, a v únoru šéf úřadu Petr Rafaj sdělil, že tendr může pokračovat.

Ministerstvo mezitím muselo aktualizovat podklady v dataroomech, podle nichž zbývající tři účastníci budou vytvářet své nabídky. O zakázku se tak nyní ucházejí tři společnosti - Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a společnost Environmental Services ze skupiny J&T.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí