zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt OPŽP mezi finalisty soutěže RegioStar

06.04.2011
Solární energie
Projekt OPŽP mezi finalisty soutěže RegioStar

Jedním z účastníků letošní celoevropské soutěže RegioStar 2011 je i projekt Solární panely na ohřev vody nad Základní školou v Lysé nad Labem podpořený z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

Podpořte "náš" projekt, hlasovat můžete do 16. dubna 2011 na stránkách http://ec.europa.eu/regional_policy/cooperation/interregional/ecochange/competition_en.cfm?nmenu=10.

Vítěz bude vyhlášen 23. června 2011 v Bruselu při příležitosti konference "Regions for Economic Change", kdy proběhne i slavností předání cen. Cenami pro vítěze jsou skleněné trofeje ve tvaru hvězdy a video k projektu, které daný region a vlastníci projektu mohou využít k propagačním účelům.

V uvedené kategorii jsou mezi deseti soutěžními projekty z celé Evropy dva projekty z ČR. Kromě již uvedených Solárních panelů o cenu ještě usiluje soutěžní snímek ROP Severovýchod Cyklostezka Bezpráví - Choceň.

Projekt Solární panely na ohřev vody

Solární panely na ZS Lysá
Foto: Jan Hodač

Soutěž RegioStar, kterou vyhlašuje Evropská komise, se snaží vyhledávat a oceňovat originální a inovativní projekty na regionální úrovni a podpořené z peněz Evropské unie, které by mohly být příkladem pro další regiony. V letošním ročníku se do soutěže přihlásilo 66 projektů z 18 členských států, které soutěžily v pěti kategoriích.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí