zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Recyklohraní - školy ve Zlínském kraji sbíraly elektroodpad

07.04.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Recyklace
Recyklohraní - školy ve Zlínském kraji sbíraly elektroodpad

Zlínský kraj - Hodně mateřských, základních a středních škol se zapojilo do zábavně vzdělávacího programu Recyklohraní. Mají za úkol sbírat například drobná elektrická zařízení. Celou akci organizují neziskové společnosti ASEKOL, EKO-KOM, EKOLAMP a ECOBAT, které se zaměřují na sběr a recyklaci elektroopadu,obalů, svítidel či baterií. Ve Zlínském kraji odevzdalo loni 156 škol k recyklaci přes padesát tun baterií a drobných elektrozařízení. "V Recyklohraní je v současnosti registrováno 2318 škol a 156 z nich je ze Zlínského kraje. Děti sbírají elektrozařízení na baterie do speciálních kontejnerů, vyplňují kvízy a účastní se kreativních modelářských, výtvarných a literárních soutěží," popsala aktivity manažerka projektu Recyklohraní Pavla Špringerová. Školy za sběr a splněné úkoly dostávají body, za které si mohou pořídit odměny podle svých přání z rozsáhlého katalogu.

"Největší zájem je o stolní fotbálek, sportovní potřeby a drobnou elektroniku. Velké přízni se těší také nově přidané společenské hry," doplnila Špringerová.

Z hlediska sebraných baterií byla ve Zlínském kraji nejaktivnější Základní škola Zubří. Základní škola a Mateřská škola Bratřejov obsadily první místo v nasbíraných bodech za soutěže a kvízy. Ve sběru drobného elektroopadu bylo nejlepší Gymnázium Kroměříž.

5.4.2011 Valašský deník str. 2 Valašska
Zdroj: Ekolamp

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí