zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nebe na dosah: společnost GE Energy představila vyšší stožáry pro větrné turbíny

09.04.2011
Větrná energie
Nebe na dosah: společnost GE Energy představila vyšší stožáry pro větrné turbíny

o Nová konstrukce stožáru umožňuje dosáhnout většího množství ročně vyrobené elektrické energie a zmírnit negativní vliv turbulencí
o Rotory je nyní možné umístit do výše přesahující 130 metrů
o Díky vyšším stožárům je možné větrné elektrárny stavět v dříve nevhodných lokalitách

SALZBERGEN, NĚMECKO - 6. dubna 2011 - Společnost GE (NYSE: GE) dnes představila vyšší stožáry pro svou produktovou řadu pevninských větrných turbín. Nové stožáry umožňují dosáhnout většího množství vyrobené elektrické energie a otevírají nové možnosti umístění větrných elektráren. Stožáry budou zpočátku nabízeny pro 2,5 MW sérii společnosti GE včetně nové větrné turbíny 2,75-103. Nově dostupné stožáry umožňují umístit rotory do výšky přesahující 130 metrů.

"Neustále se snažíme zvyšovat hodnotu našich produktů pro zákazníky. Vyšší stožár, na nějž bude možné umístit i novou větrnou turbínu 2,75-103 představuje další krok ve vývoji nabízených produktů," uvedl Stephan Ritter, generální ředitel divize GE Renewable Energy Europe. "Díky vyšším stožárům přibude lokalit vhodných pro výstavbu větrných elektráren. Větší výška rovněž představuje pro zákazníky vyšší hodnotu vzhledem k vyšším rychlostem větru a mírnějšímu negativnímu vlivu turbulencí a v důsledku také větší množství ročně vyrobené elektřiny."

Robustní hybridní konstrukce stožáru je vyrobena z kombinace ocelového tubusu a prefabrikovaného betonu. Konstrukce se vyznačuje vysokou hodnotou pro zákazníka a pokročilými technologiemi, zároveň snižuje množství logistických obtíží. Nový stožár je obzvláště vhodný pro hustě zalesněné oblasti a svahy, kde se hojně vyskytují silné turbulence.

Klíčovými trhy pro nové vyšší stožáry pro věrné turbíny společnosti GE budou zpočátku Německo, Skandinávie, Polsko, Rumunsko a Kanada.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí