zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zbývají poslední dva týdny: Navrhněte svého Vavrouška

14.04.2011
Obecné
Zbývají poslední dva týdny: Navrhněte svého Vavrouška

Uzávěrka nominací na prestižní Cenu Josefa Vavrouška se blíží. Poslední možný den on-line nominace je 30. duben 2011. Máte ve svém okolí někoho, kdo za své aktivity ve prospěch životního prostředí zaslouží vyzdvihnout jako příklad? Nominujte ho a nechte ocenit dvěma významnými českými nadacemi: Nadací Charty 77 a Nadací Partnerství. Zatím obdržely nadace
9 nominací ze 4 krajů ČR.

"Podle naší zkušenosti se mnoho nominací schází v posledních dnech před uzávěrkou," uvádí koordinátor Ceny Zbyšek Podhrázský z Nadace Partnerství. "O laureátech poté rozhoduje jedenáctičlenná porota složená z předních odborníků a osobností v oblasti ochrany životního prostředí," dodává Podhrázský.

Svou nominaci zatím poslaly kraje Jihomoravský, Olomoucký, Karlovarský a kraj Praha. "Mezi letošními nominovanými se potkali například geolog, lesní inženýr, cyklokoordinátor, důchodce s vysokoškolským pedagogem a projektovou manažerkou," vypočítává Zbyšek Podhrázský z Nadace Partnerství.

"Cena není omezena na profesi ani věk, může ji získat zasloužilý profesor stejně jako mladý nadšený ochranář, úředník nebo právník. V loňském roce ji například obdržel místostarosta z Horního Jiřetína Vladimír Buřt," potvrzuje ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

"Získat Cenu Josefa Vavrouška je stejně tak prestižní jako obdržet Cenu Jaroslava Seiferta nebo Cenu Františka Kriegla," doplňuje předseda správní rady Nadace Charty 77 František Janouch.

Způsob nominace je jednoduchý, vyplňuje se on-line na webových stránkách Nadace Partnerství www.nadacepartnerstvi.cz Uzávěrka nominací je 30 dubna. Slavnostní vyhlášení proběhne
6. června 2011 v Praze. Laureáta odmění obě nadace čestným diplomem, umělecky ztvárněnou cenou a 50 tisíci korunami.

V loňském roce obdrželi Cenu Josefa Vavrouška místostarosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt a lucemburští ochránci přírody manželé Adri van Westerop (in memoriam) a Raymond Aendekerk. Vladimír Buřt byl oceněn za vytrvalou obhajobu udržitelného rozvoje obcí proti soukromým zájmům těžebních firem. Porota ocenila také jeho aktivní upozorňování na chyby v horním zákoně a snahu zabránit likvidaci obce a znehodnocení soukromých i veřejných investic v důsledku prolomení těžebních limitů.

Generálním partnerem ceny je společnost Českomoravský cement.


Kontakt:
Mgr. Zbyšek Podhrázský, koordinátor Ceny Josefa Vavrouška, Nadace Partnerství, 515 903 129, zbysek.podhrazsky@nap.cz
Více informací: www.nadacepartnerstvi.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí