zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CENOVÝ PŘEHLED: Izolační materiály pro zateplení domu

15.04.2011
Vytápění, zateplení
CENOVÝ PŘEHLED: Izolační materiály pro zateplení domu

Plánujete zateplovat? Je lepší polystyren, minerální vlna nebo dřevovláknité desky? Máte tušení, kolik izolační materiály stojí? Poradíme vám, kam se který izolační materiál hodí, jaké jsou jeho vlastnosti a kolik za něj zaplatíte.

Vybíráte tepelně-izolační materiál, protože budete zateplovat? A dokážete se v tom velkém množství izolací, které jsou na trhu, vyznat? Abyste vybrali správnou izolaci pro zateplení domu, je nutné posuzovat nejen její tepelně-izolační vlastnosti. Důležitý je i materiál, z něhož je izolace vyrobena. Výběr materiálu bychom pak měli přizpůsobit tomu, jakou část domu zateplujeme.

Jednou ze základních vlastností tepelně izolačních materiálů je difúzní odpor a také to, že mají vesměs velmi malou schopnost vodit teplo. Tuto schopnost popisujeme prostřednictvím součinitele tepelné vodivosti, který se značí písmenem lambda. Čím menší je lambda, tím lepší tepelně-izolační vlastnosti daný materiál má. Proto tuto hodnotu vždy v našem cenovém přehledu vždy uvádíme.

Boom zateplování, který s sebou přinesl program Zelená úsporám (především v letech 2009 - 2010), znamenal rozmach mnoha značek a typů tepelně-izolačních materiálů. Ne vždy se však lze přehledně orientovat v tomto rozsáhlém množství, kdy i v rámci jednoho typu izolantu existuje mnoho výrobců a produktů. Pro lepší orientaci mezi izolačními materiály přinášíme jejich základní přehled a kromě toho nabízíme i cenové srovnání, které prozradí, jak se na nákup připravit finančně.

Pokračování článku

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí