zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Informace SFŽP k certifikaci výdajů OPŽP

14.04.2011
Obecné
Informace SFŽP k certifikaci výdajů OPŽP

Certifikace byla pozastavena z národní úrovně v rámci předběžné opatrnosti, nikoli z Bruselu, jak média mylně uvádějí. Ministerstvo financí jako platební certifikační orgán pozastavilo ověřování výdajů Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) v prosinci 2010, a to v reakci na nařčení Libora Michálka ze zneužití evropských prostředků programu ve Státním fondu životního prostředí.

Ministerstvo životního prostředí zaslalo Ministerstvu financí výsledky auditu, které neprokázaly žádná pochybení ani nesrovnalosti v administraci prioritních os, které jsou orientovány na jednotlivé složky životního prostředí. Nic tedy nebrání tomu, aby Ministerstvo financí neobnovilo tzv. certifikaci k výplatě finančních prostředků žadatelům s řádnou a schválenou žádostí. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) zastává názor, že již neexistuje důvod pro blokování výplaty finančních prostředků v rámci OPŽP ze strany Ministerstva financí.

Osud výplat finančních prostředků všem schváleným žadatelům má tedy nyní v rukou Ministerstvo financí. MŽP a SFŽP žádá Ministerstvo financí o urychlené řešení situace tak, aby MŽP mohlo obnovit certifikace výdajů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí