zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Chaloupkách oslavili Den Země

20.04.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Environmentální poradenství
Na Chaloupkách oslavili Den Země

Kněžice - V neděli se konal již po dvacáté Den Země na Chaloupkách. V průběhu dne si soutěže, tvořivé dílny nebo třeba jízdu na koni přišlo vyzkoušet bezmála 500 účastníků.

Na místo se návštěvníci Dne Země začali sjíždět od desáté hodiny ranní, kdy byly oslavy zahájeny, a nutno říci, že místní parkoviště se plnilo opravdu rychle. Po příchodu do areálu obdrželi soutěžní kartu s osmi políčky a honba za razítky tak mohla začít. Ty mohly děti, ale také dospělí získat na 8 různých stanovištích. Jelikož byl letošní Den Země zaměřený velikonočně, nechybělo mezi stanovišti pletení mrskaček a velikonoční dílny. Možné si bylo vyzkoušet také staročeské hry, jako například chůzi na chůdách, cvrnkání kuliček a odpalování špačka. V přilehlém lese byla pro děti nachystaná hmyzí stezka, kde se dozvěděly spoustu informací o hmyzí říši a plnily nejrůznější úkoly. Hmyz neopustily ani u dalších dvou dílniček nazvaných hmyzí hotel. Jak název napovídá, jednalo se o výrobu hmyzího obydlí a to hned dvěma způsoby - pomocí květináče napěchovaného slámou a složitější ze dřeva. Ornitologové provedli všechny zvědavce procházkou za ptačími zpěvy a načerpat atmosféru Arménské kultury bylo možné díky Muzeu Vysočiny Jihlava.

Kulturní vložku zajistil folklórní soubor Okřešánek a amatérský divadelní soubor. Kromě občerstvení si bylo možné zakoupit ručně vyráběné šperky, výrobky z chráněné dílny, velikonoční dekorace, květiny nebo literaturu a oblečení na bleším trhu. Již tradičně čekala na návštěvníky projížďka v bryčce nebo přímo v sedle na koni. Zajímavá podívaná se naskytla při stříhání ovce a vrcholem dne bylo svěcení kříže, který byl Chaloupkám věnován.

Více informací poskytne:
Ing. Martin Kříž, tel. 568 870 359, 775 740 221,
e-mail: martin.kriz@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí