zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

20.04.2011
Obecné
Nabídka technologií

Keramický materiál na bázi odpadu

Ref: 11 ES 27F4 3KKN

Španělská firma vyvinula keramický materiál pomocí recyklace různých druhů odpadu. Díky tomu bylo možné po třech letech výzkumu optimalizovat materiálové vlastnosti a odstranit problém ekologické zátěže a odpad ekonomicky využít. Zvláště zajímavá je možnost použití materiálu jako stavebního materiál s vylepšenými akustickými a izolačními vlastnostmi. Firma hledá zájemce o spolupráci.

Biologické čištění památek a soch

Ref: 11 IT 54W2 3KIG

Italská firma vyvinula technologii restaurování a čištění povrchů biologickou cestou. Metoda využívá bakterii vhodnou pro odstranění nežádoucího nánosu na povrchu památek a nabízí tak výhodu bezpečného odstranění bez rizika poškození povrchu abrazí. Metodu firma nabízí na bázi technické spolupráce včetně poradenství a zaškolení.

Sušička pro lakovny automobilů

Ref: 11 TR 97NA 3KDC

Turecká firma vyvinula inovativní systém pro sušení laků karosérií aut. Ve srovnání s konvenčními systémy, které užívají jako médium plyn nebo topný olej, je sušička poháněna elektřinou a dokáže snížit spotřebu energie až o 75 %. Technologie je ekologicky šetrná a chráněna užitným vzorem. Firma hledá zájemce o licenci nebo dodávku technologie na klíč.

Zařízení na zisk tepla z užitých pneumatik a pryže

Ref: 10 PL 63BB 3K43

Polská firma nabízí ekologické a cenově dostupné řešení pro získávání tepla z opotřebovaných pneumatik a pryžového odpadu. Linka umožňuje kompletní zpracování odpadu a vyhřívat např. sušárnu dřeva, keramickou pec či průmyslovou halu. Firma nabízí řešení na bázi licence nebo dodávky na klíč.

Polymerní beton jako přeměna kapalné rtuti

Ref: 10 ES 28G2 3H53

Španělská výzkumná instituce vyvinula stabilizační postup použitelný na kapalnou rtuť, velmi znečišťující materiál vznikající jako vedlejší produkt v mnoha průmyslových procesech, který ji účinně odstraňuje z prostředí, přičemž vzniká stavební materiál se zajímavými mechanickými vlastnostmi. Instituce hledá zájemce o licenci k patentu na technologii a další spolupráci.

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.een.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí