zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost pro krajinu vyhlašuje Cenu Ivana Dejmala

22.04.2011
Obecné
Společnost pro krajinu vyhlašuje Cenu Ivana Dejmala

Letos v únoru jsme si připomněli, že jsou to již tři roky, co nás opustil Ivan Dejmal. Stále ještě ohledáváme rozsah ztrát, které jeho odchod způsobil, a zjišťujeme, kde všude je nenahraditelný.

V rámci čtvrtého ročníku konference Tvář naší země -- krajina domova, který se konal na podzim roku 2008, byla Společností pro krajinu založena Cena Ivana Dejmala. Jedním z hlavních cílů této ceny je navázat na myšlenky Ivana Dejmala. Ivan byl zakladatelem Společnosti pro krajinu a kromě mnoha aktivit byl i hlavním organizátorem konferencí Tvář naší země -- krajina domova. Tyto konference pořádal jako prostor pro setkávání a diskusi co možná nejširšího společenství lidí, zabývajících se či dotýkajících se v nejrůznějších oborech lidské činnosti nějakým způsobem krajiny.
Na tyto konference navazuje právě Cena Ivana Dejmala, která je čestným vyznamenáním, které! oceňuje a vyzdvihuje mimořádný pozitivní počin související s krajinou.

Záštitu nad Cenou Ivana Dejmala přijal president Václav Havel.

Prvním laureátem Ceny Ivana Dejmala se stal v říjnu roku 2009 novinář Čestmír Klos, který byl nominován za "své celoživotní dílo v propagaci tématu krajiny a šíření myšlenek zlepšující věci veřejné".

Kandidaturu na udělení Ceny Ivana Dejmala může předkládat kdokoliv bez omezení právní formy (jednotlivec, fyzická osoba, občanské sdružení, organizace apod.), státní příslušnosti či vztahu ke kandidátovi.

Kandidátem na udělení Ceny Ivana Dejmala může být kdokoliv, bez omezení profese, oboru činnosti, zaměření, právní formy či státní příslušnosti. Základním kriteriem pro kandidaturu je mimořádnost, jedinečnost a významnost pozitivního počinu kandidáta ve vztahu ke krajině. Kandidát může být tedy nominován za počin, který vznikl v jakémkoliv oboru lidské činnosti, přičemž není omezena ani forma tohoto počinu.

Kandidatura se předklá! dá písemně na adresu sídla Společnosti pro krajinu (Kamenická ! 45, 170 00 Praha 7); kandidatura musí být doručena do 30. června 2011.

Celé znění statutu Ceny Ivana Dejmala a další informace naleznete na stránce www.prokrajinu.cz

Kontakt:
Ivan Plicka -- předseda Společnosti pro krajinu
+420 602 210 561 I ivanplicka@a-contact.cz I www.prokrajinu.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí