zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt šperků a designových předmětů z elektroodpadu Trash Made se poprvé prezentuje v zahraničí

28.04.2011
Zpětný odběr
Projekt šperků a designových předmětů z elektroodpadu Trash Made se poprvé prezentuje v zahraničí

Originální kolekce designových šperků a doplňků z elektroodpadu Trash Made má svou první výstavu v zahraničí.

Díla předních českých návrhářek Anny Kozové, Lindy Čihařové a Jany Krovové, která uspěla i na soutěžích Designbloku, si mohou prohlédnout zájemci v bukurešťské galerii Atelier 35 a to až do 6. května. Akce vznikla za spolupráce s Českým centrem Bukurešť. "Hledali jsme zajímavý a neotřelý umělecký projekt, kterým bychom oslovili nejen mladé lidi v Bukurešti a Trash Made je přesně to pravé," řekl ředitel Českého centra René Kubášek.

sperkyVýstava byla zahájena v minulých dnech vernisáží. "Těší nás obrovský ohlas, který instalace v Bukurešti vyvolala," komentuje manažerka projektu Trash Made Lenka Drápalová.

Akce navázala na předchozí akce Českého centra s environmentální tématikou, zejména na lednový happening Českého centra "Second Chance". V rámci něj čeští umělci v lednu vysadili v bukurešťském parku Izvor přes 300 použitých vánočních stromků.

Na vernisáž navázal workshop, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet svoji zručnost a fantazii a vytvořit své vlastní kreace ze součástí vyřazených elektrospotřebičů. Návštěvníci výstavy navíc mohou kdykoli do galerie přinést své staré spotřebiče, které budou následně použity k recyklaci.

Zástupci společnosti REMA Systém, která projekt Trash Made zaštiťuje, se v Rumunsku zároveň setkali s partnerskými kolektivními systémy na sběr elektroodpadu.

Kontakt:

Petr Kubernát
REMA Systém, a.s.
tel.: +420 225 988 001 (002), mobil:+420 602 143 434, e-mail: pkubernat@remasystem.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí