zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pražský hotel JURYS INN poskytuje ekologicky šetrné služby

03.05.2011
Ekologická dovolená, cestování
Pražský hotel JURYS INN poskytuje ekologicky šetrné služby

CENIA, česká informační agentura životního prostředí potvrdila, že karlínský hotel JURYS INN se zařadil mezi významné pražské hotely, které berou ohled na životní prostředí a mají pro to důkaz - Ekoznačku EU. Díky tomu se může oprávněně nazývat "ekologicky šetrnějším".

Ekoznačka EU je důvěryhodným znamením pro turisty upřednostňující ubytování, které je kvalitní a zároveň šetrné vůči životnímu prostředí. Hosté jsou přímo v místě informování také o tom, jak oni sami mohou přispět ke snahám hotelu snížit negativní dopady na životní prostředí. Současně mají jistotu, že hotel je pod pravidelným dozorem certifikační instituce, kterou je CENIA.

Aby hotel ekoznačku získal, musel splnit přísné požadavky (odkaz: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:198:0057:0079:CS:PDF) týkající se úspor energie a vody, využívání energie z obnovitelných zdrojů, "ekologicky šetrnějšího" úklidu, omezování a třídění odpadu a dalších.

Všechny pokoje hotelu v těsné blízkosti stanice metra Florenc jsou vybaveny samostatně nastavitelnou klimatizací. Nabízejí vysokorychlostní připojení k internetu zdarma, bezpečnostní schránku, minibar, kávový a čajový servis a ploché televizní obrazovky se satelitním příjmem. V hotelu je dále k dispozici moderní restaurace, stylový bar a kavárna, dva sály vyhrazené pro setkání a společenské akce, garáž, zdarma bezdrátové připojení k internetu ve společných prostorách a fitness. Více informací o hotelu Jurys Inn Prague naleznete na stránkách www.jurysinns.com

Úplný seznam výrobků a služeb certifikovaných Ekoznačkou EU (jakož i národní ekoznačkou Ekologicky šetrný výrobek/služba) najdete na adrese www.ekoznacka.cz/seznam.


Kontakt:
CENIA, česká informační agentura životního prostředí
Mgr. Pavel Hrubý, pavel.hruby@cenia.cz, tel. 267 225 347

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí