zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava v Tišnově prezentuje mineralogické rarity z celého světa

30.04.2011
Geologie
Výstava v Tišnově prezentuje mineralogické rarity z celého světa

Minerály z celého světa jsou ode dneška vystaveny v Tišnově na Brněnsku, kde představuje to nejlepší ze svých sbírek asi 260 vystavovatelů. K vidění jsou i drahokamy a polodrahokamy. Některé rarity přivezli vystavovatelé až z Indie, Číny a Austrálie, řekl ČTK jeden z pořadatelů akce Andrej Sučko. Výstava minerálů se koná v Tišnově po sedmdesáté a je největší akcí svého druhu ve střední Evropě.

Přibližně 70 vystavovatelů dorazilo na akci ze zahraničí. K největším zajímavostem letošního ročníku výstavy patří kolekce drahých opálů z Austrálie. Z Číny přivezli vystavovatelé šperky z minerálů. Poměrně velký zájem je podle pořadatelů tradičně nejen o prohlídku malachitů z Afriky, ale i křišťálů z Alp nebo zkrystalizovaných vzorků kovů přivážených z Balkánu.

Stoly a vitríny plné lesklých kamínků všeho druhu zaplnily budovu tišnovské sokolovny, nedalekého gymnázia a základní školy. Podle pořadatelů je expozice zajímavá tím, že příchozí má možnost srovnání - spatří vedle sebe minerál v přírodním stavu i šperk, který vznikl jeho broušením a následným zpracováním.

Akce potrvá do neděle. Pořadatelé předpokládají, že na ni dorazí až 7000 návštěvníků.

Vladimír Klepáč

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí