zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Praze jezdí hybridní české autobusy SOR Libchavy

10.05.2011
Obecné
Ekologická auta
Ekologické vzdělání a výchova
Urbánní ekologie
V Praze jezdí hybridní české autobusy SOR Libchavy

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) má od ledna 2011 ve svém vozovém parku dva nové kloubové . Jde o modely SOR NBH 18 vybavené hybridním pohonem od české firmy SOR Libchavy.
autobusy hybridní SOR NBH 18

"Nové městské autobusy SOR NBH 18 jsou vybaveny paralelní hybridní pohonnou jednotkou firmy Allison umožňující , která je následně využívána pro rozjezd. Tímto principem dochází k úsporám při provozu. Snížení spotřeby by mělo, podle teoretických předpokladů, dosáhnout až 30%. S přímo úměrným snížením spotřeby klesá i objem produkovaných emisí", uvedl , generální ředitel Dopravního podniku.

Nízkopodlažní autobusy SOR NBH 18 pojmou 151 cestujících (44 míst k sezení + 107 míst k stání). Jde o třínápravové, pětidveřové vozy, max. rychlost je 80 km/h.

Zkušební provoz nových autobusů s bude Dopravní podnik zajišťovat v provozovně DPP Hostivař. Na základě zkušebního provozu se pak DPP rozhodne o případném nákupu dalších těchto autobusů. Uzavřená rámcová smlouva na dodávku nových autobusů ze SOR Libchavy předpokládá dodávku až 20-ti kusů těchto autobusů.

ZDROJ: www.hybrid.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí