zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cisco vybudovalo ekologické datové centrum nabité moderními technologiemi

10.05.2011
Energie
Cisco vybudovalo ekologické datové centrum nabité moderními technologiemi

Pro chod budovy využívá solární kolektory

Společnost Cisco vybudovala v Allenu ve státě Texas nové ekologické datové centrum. Pro jeho architekturu bylo využito kompletní portfolio technologií Cisco pro datová centra obsahující řešení pro výpočetní systémy, přepínače a ukládání dat. "Zelné" datové centrum již nepoužívá pro svůj provoz stovky baterií, ale využívá rotační setrvačníky a solární kolektory pokrývající střechu budovy. Celé datové centrum si můžete prohlédnout při virtuální prohlídce.
Datové centrum v Texasu demonstruje výhody síťového přístupu prostřednictvím zlepšené odolnosti, výkonu a využívaní zdrojů, při současném poskytování IT služeb jako jsou video, mobilita, bezpečnost a spolupráce pro zaměstnance, zákazníky a partnery společnosti. Současně kombinuje nejnovější poznatky v oblasti ekologického designu objektů, ekologické spotřeby energie a chlazení, jako i architektonický přístup optimalizovaný pro virtualizaci a cloud computing s cílem poskytovat "vše jako službu."
Namísto stovek baterií, které představují zátěž pro životní prostředí a často jich využívají starší datová centra, je v novém 5 megawattovém centru nainstalovaný zdroj nepřetržitého napětí využívající rotační setrvačníky, které pro udržení v chodu vyžaduji jen minimum energie, a v případě výpadku proudu nastartují dieselové generátory.
K dalším výhodám datového centra patří energeticky efektivní systém, který se využívá na chlazení a snižuje potřebu mechanického chlazení použitím čerstvého vzduchu v případě, že je vnější teplota dostatečně nízká. Centrum dokáže rovněž využívat vnější filtrovaný nechlazený vzduch po dobu 65 procent celkového času svého provozu, čímž ušetří společnosti 600 000 USD ročně.
Na střeše centra jsou umístěny solární kolektory generující 100 kW energie pro kanceláře v budově. K zavlažovaní okolních rostlin využívá centrum lagunu se zachycenou dešťovou vodou V červnu 2008 se Cisco zavázalo snížit do roku 2012 svoji uhlíkovou stopu o 25 procent prostřednictvím využití vlastních technologií a ekoligická datová centra jsou dalším krokem k naplnění tohoto cíle
Toto datové centrum příští generace úzce integruje Unified Fabric, Unified Computing a Unified Networking System do holistické struktury datových center. Jejím cílem je přinášet jednoduchost, škálovatelnost a vysokou zabezpečenost pro jakoukoli aplikaci v jakémkoli místě v rámci datových center anebo pro cloud. Kromě technologie od klíčových partnerů jako EMC, NetApp a VMware nové datové centrum využívá Cisco řešení Unified Computing System, přepínače řady Nexus 7000, Nexus 5000, virtuální přepínač Nexus 1000V, síťové úložné přepínače MDS, Data Center Network Manager a NX-OS, komplexní operační systém pro datová centra, který pokrývá celé portfolio datových center Cisco.
Více informací získáte při virtuální prohlídce.

Kontaktní osoba:
Petr Ryvola, Marketing Manager, Cisco Systems ČR
pryvola@cisco.com, +420 221 435 034

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí