zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

České Budějovice - univerzitní zelené město / Pozvánka na Tour Nordic walking 2011/ 21. 5.

15.05.2011
Zdraví
České Budějovice - univerzitní zelené město / Pozvánka na Tour Nordic walking 2011/ 21. 5.

V sobotu dne 21. 5. 2011 se od 13,00 do 17,00 v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve Čtyřech Dvorech uskuteční celorepubliková osvětová akce podpořená záštitou ministra zdravotnictví doc. MUDr. Leoše Hegera, CSc., a České kardiologické společnosti s názvem Tour Nordic walking 2011. Hlavním garantem pokusu o rekord je Birki Nordic Walking live, o. s. (sídlící v Hradci Králové), která pořádá již několik let pochody, školení a semináře pro širokou veřejnost.

Aktéři se pokusí společně v několika městech České republiky vytvořit český rekord v největším počtu lidí chodících s holemi Nordic walking. Cílem projektu je nejenom vytvoření rekordu, ale hlavně ukázat kladný vliv pohybu - nordic walking - na zdraví jedince.
V Českých Budějovicích se tato akce uskuteční pod záštitou děkanky Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prof. PhDr. Valérie Tóthové, Ph.D., R. N., hejtmana Jihočeského kraje Mgr. J. Zimoly a primátora Českých Budějovic Mgr. J. Thomy, ve spolupráci s Nemocnicí České Budějovice, a.s. Téma akce: České Budějovice - univerzitní zelené město.

Pojďte se s námi projít severskou chůzí od kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Stromovkou a zpět a pomozte nám vytvořit Budějovický rekord. Nemáte hole? Nevadí! Firma Birki vám je zdarma zapůjčí. V průběhu akce vás čeká zajímavý doprovodný program.

Kontakt na organizátorku:
PhDr. Andrea Hudáčková
Zdravotně sociální fakulta JU
Katedra ošetřovatelství a porodní asistence
U Výstaviště 26
370 05 České Budějovice
tel: +420 38 903 7533
e-mail: hudaca@zsf.jcu.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí